Током вечери читани су одломци из необјављених текстова академика Јеротића, а сам програм организовали су Задужбина академика Владете Јеротића и Народна библиотека Србије. О уваженом професору Владети говорили су: проф. др Ирена Арсић, проф. др Жарко Требјешанин, др Бојан Јовановић и проф. др Драган Симеуновић. Модераторка програма је била Милена Ђорђијевић.
Опширније о ,,Путевима Владете Јеротића“ можете погледати благовремено у програму Tелевизије Храм.
* * *
Владета Јеротић (1924-2018) академик, лекар, неуропсихијатар и психотерапеут, професор и књижевник завршио је Медицински факултет у Београду, специјализирао је неуропсихијатрију 1957. године, а потом у Швајцарској, Немачкој и Француској психотерапију 1958–1961. године.
Своје прво запослење пронашао је на Универзитетској нервној клиници у Београду где је радио као асистент до 1963. године. Тада прелази у болницу ,,Др Драгиша Мишовић”, на прво психотерапеутско одељење основано у Југославији код примаријуса др Владислава Клајна. Радећи на развоју психотерапије у Србији, готово 20 година био је начелник Психотерапеутског одељења. Интересовање које је прелазило оквире медицине и хранило истраживачки дух је Јеротића одвело из психијатрије и психотерапије у културну антропологију. Тако од 1985. године предаје на Теолошком православном факултету у Београду. Његова интересовања за области религије, психотерапије, социологије, социјалне психијатрије, филозофије и психијатрије изнедрила су преко 70 књига и неколико стотина научних чланака. Поред бројне публицистичке делатности, одржао је читав низ предавања широм Југославије и Србије. Дубина и ширина мисли професора Јеротића најбоље се може сагледати у том обиму и оквиру јавних наступа у којима је као духовни светионик указивао на пут и просвећивао своје слушаоце ширећи идеје вере, толеранције, разумевања, љубави и образовања на темељима моралних начела. Добитник је бројних признања и награда за свој научни рад и друштвени допринос.