Помен је служио старешина храма протојереј Арсеније Арсенијевић уз саслужење братства Вазнесењске цркве. Овом догађају присуствовао је заменик градоначелника Београда Горан Весић, помоћник градоначелника Андреја Младеновић, представници Руског дома: Баранов Јевгеније Александрович, Дјомин Јевгеније Едуардович, Голубјева Олга и верни народ.
Након јутарње службе молитвено сабрање настављено је у порти храма око каменог крста где су се сви присутни заједно помолили за покој душа грађана који су пострадали у бомбардовању Београда. Полагањем венца и цвећа присутни су одали почаст пострадалим суграђанима у овом ненајављеном нападу. Од тог тренутка прошло је 80 година, а на месту где је постављен крст била су два импровизована скровишта у којима је, према летопису Вазнесењске цркве, погинуло 180 људи међу којима су били свештенослужитељи протојереј Велимир и протођакон Веселин. „И свештенство и народ су узели учешће у овом страдању и то страдање је било почетак оног великог страдања које знамо да ће сачекати наш народ наредних година. Тако да ми када се сећамо Београђана који су овде пострадали сећамо се и свих Београђана и на симболички начин сећамо се свих оних који су пострадали у Другом светском рату“, истакао је отац Арсеније.
Помоћник градоначелника Андреја Младеновић истакао је да овај дан означава датум почетка Другог светског рата у Краљевини Југославији рекавши: „То је акција која је била потпуно специфична за услове ратовања. Без објаве рата бомбардован је главни град Краљевине Југославије од стране немачке авијације као казна за одбијње да Краљевина Југославија остане у тројном пакту“. У овој акцији поред многобројног пострадалог становништва уништено је преко хиљаду зграда, међу којима је и Народна библиотека која је до темеља срушена.