Парастосу је присуствовао министар рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске Миленко Савановић, који је поручио да се мора сачувати од заборава жртва најмлађег борца Војске Републике Српске, који је уткао свој живот у Српску.
"Споменко треба да буде пример другима како се брани слобода и како се живот не штеди за слободу и за оно што нам припада, а то је српство, наша вера - то је наша држава", рекао је Савановић.
Он је оценио да је Споменко "жртва дугогодишње етничке мржње на овим просторима која се манифестовала у последњем рату".
Савановић је рекао да је српски народ кроз историју, а посебно у 20. веку, увек био жртва међународних завера, иако је дао пун допринос у борби за своју и слободу других.
Он је указао да млади морају бити свесни своје историје како се не би поновиле исте грешке у будућности.
Парастосу су присуствовали и изасланик председника Републике Срспке Миладин Драгичевић, начелник општине Вишеград Младен Ђуревић, чланови Удружења деце погинулих бораца "Насљеђе" из Бијељине, борачке организације из Добоја, те омладине из Бијељине, Брода и Добоја.
Петнаестогодишњи Споменко Гостић је након смрти мајке и погибије баке 1992. године остао сам и прикључио се борцима Војске Репулике Српске у свом селу Јовићи, где је са коњима развозио храну и извлачио рањенике.
Погинуо је од гранате 20. марта 1993. године на планини Озрен. Споменко је сахрањен на месном гробљу Горњи Улишњак, где почивају његова мајка и бака.
Поводом обележавања 25 година од смрти Гостића, у Бијељини ће 25. марта бити бити одржана улична атлетска "Трка сећања" у његову част.
Оснивачи Филмског документарног центра снимили су и документарни филм "Споменко на вјечној стражи" који је премијерно приказан 20. марта у добојском Центру за културу, поводом обележавања 23 године од Споменкове погибије.
Филм је приказиван на фестивалима широм Републике Српске, Србије и Руске Федерације.
Шушљик: Сачувати од заборава Споменкову жртву
Председник бијељинског одбора Удружења деце погинулих бораца "Насљеђе" Бранислав Шушљик рекао је да је дужност и обавеза да се од заборава сачува жртва Споменка Гостића, али и свих који су своје животе уткали у темеље Републике Српске.
"Споменко је и данас на вечној стражи и ми му морамо одати дужну почаст, захвалност и указати пажњу", истакао је Шушљик.
Он каже да је дело Споменка Гостића трајно за српски народ и отаџбину Републику Српску.
Шушљик је подсетио да је ова организација у претходном периоду спровела низ активности хуманитарног карактера како би заштитила лик и дело српског борца, а прошле године организовали су и обнову Гостићевог споменика.
Аутор документарног филма "Споменко на вјечној стражи" Миле Савић изразио је задовољство што је након пројекције филма од заборава сачуван лик и дело Споменка Гостића.
Савић је са некадашњим саборцима Гостића, Удружењем "Насљеђе", борачким организацијама из Добоја, те навијачима "Војводе" запалио свеће и положио венац на месту погибије Споменка Гостића.